سرزمین پاکی

استرالیا

خیلی وقت بود که در نظر داشتم اطلاعاتی رو که طی این مدت از جغرافیا و اقلیم، فرهنگ، روش زندگی، تاریخ و آداب و رسوم استرالیا جمع آوری کردم، منتشر کنم. این هم باعث تمرکز این اطلاعات در این یک صفحه مستقل وبلاگ هست و هم شاید برای کسانی که میخوان به اونجا مهاجرت کنند یا بستگان و دوستانی در اونجا دارند و یا به هر دلیل دیگری اطلاعاتی نیاز داشته باشند، مفید باشه.

----------

اگر نقشه جهان رو بصورت دو بعدی ببینیم، استرالیا در جنوب شرقی آن واقع شده است. جنوبی بودنش باعث بر عکس بودن فصول سال نسبت به ساکنین شمالی کره زمین از جمله ما میشه و شرقی بودنش یعنی در طول شبانه روز، مردم استرالیا از همه زودتر صبح از خواب بیدار میشوند و از همه زودتر از سر کار به خانه برمیگردند. به همین دلیل، جشن عید کریسمس، درست در نیمه شب این کشور سمبل در دیگر نقاط دنیاست و همه جا تصاویر تلویزیونی آن پخش میشود. اینجا و اینجا را ببینید.

کشور استرالیا، ویژگی های خاصی دارد که شاید در کمتر نقاط دیگر دنیا وجود داشته باشد. این کشور هیچ مرز خاکی با کشور دیگری ندارد. به علت دور بودن از دیگر نقاط جهان، طبیعت گیاهی و جانوری منحصر بفردی دارد. کانگرو و کوآلا نمونه ای از حیوانات بومی این منطقه هستند که فقط در استرالیا بطور طبیعی زندگی میکنند و اگر در دیگر نقاط هم میبینیدشان، توسط ما انسانها منتقل شده اند.

پراکندگی جمعیت در استرالیا بگونه ایست که بیشترین مناطق مربوط به کناره های این جزیره میباشد. در مرکز آن، آب و هوای خشک و در پاره ای از نقاط غیر قابل سکونت میباشد.

(در حال تکمیل موضوع)

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
ما منتظر ادامه مطلب هستیم
یکشنبه 3 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 05:06
امتیاز: 0 0
پاسخ:
چشم. در اولین فرصت مطالب جدیدی مینویسم.